Genel

Yenilenen Kérastase Nutritive Serisi

Kuru, cansız görünen saçlarının eskisi gibi parlak, yumuşacık olmasını ister miydin? Kuru saçlardan muzdarip Saç Sırları.com editörleri olarak biz, doğru bakımla bu isteğimizi gerçekleştirdik! Kuaförümüzün de tavsiyesiyle Kérastase’ın ikonik saç bakım serilerinden, yenilenen Nutritive ile tanıştık.

Yenilenen formülüyle bu bakımı deneyimleyerek elde ettiğimiz sonuçları da tabii ki hemen paylaşmak istedik. Capcanlı, parlak, bakımlı saçlara ulaşmak isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Kérastase Nutritive Serisi Nedir?

Kérastase Nutritive Serisi, kuru ve beslenmeye ihtiyaç duyan saçları hedefleyen bir saç bakım serisi. Özel formülasyonu, saç tellerini besleyen, onarıcı etkisiyle bilinir. Saçları derinlemesine nemlendirip beslerken, güçlendirir ve parlaklık kazandırır. Yenilenen Nutritive serisi, daha etkili ve geliştirilmiş formülüyle saçları kökten uca besler ve saçın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar.

Kérastase Nutritive Serisinin İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Nutritive serisinin yenilenen formülü cilt bakımından ilham alınarak tasarlanmış. Saça temel besin maddeleri sağlayan ve saçtaki nemin korunmasına yardımcı olan bitki bazlı proteinler içeriyor. Aynı zamanda Vitamin B3 olarak da bilinen Niasinamid de içeriyor. Bu sayede de saç liflerini güçlendirip besin maddelerini saça hapsediyor.

Kérastase Nutritive Serisi Faydaları Nelerdir?

Kérastase Nutritive Serisi’nin birçok faydası bulunuyor. İşte bu harika saç bakım serisinin sağladığı faydalar:

  1. Nemlendirici etkisi:Nutritive serisi, saç tellerini derinlemesine nemlendirir ve kuruluğun giderilmesine yardımcı olur. Böylece, saçlar yumuşak, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır.
  2. Besleyici özellikleri: Serinin özel içerikleri, saç tellerini besler ve onarır. Proteinler ve vitaminler, saçları güçlendirir, saç köklerini besler.
  3. Yenileme etkisi:Kuru saçları yenilemek için Nutritive serisini kullanabilirsin. Saçlara zarar veren faktörlerden kaynaklanan hasarı azaltır ve saçların doğal yapısını yeniden oluşturur.
  4. Kolay şekillendirme: Kérastase Nutritive Serisi, saçların daha kolay taranmasını ve şekillendirilmesini sağlar. Bu, saçlarımızı istediğimiz şekle sokmamızı ve istediğimiz stile sahip olmamızı kolaylaştırır.

Kérastase Nutritive Serisi Kimler için Uygundur?

Kérastase Nutritive Serisi, özellikle kuru, mat ve cansız saçları, kuru saç derisine sahip olan kişiler için ideal bir seçenektir. Ayrıca, saçlarına ihtiyaç duyulan yoğun besini sağlamak isteyen herkes Nutritive serisini kullanabilir.

Kérastase Nutritive Serisini Tanıyalım:

Kérastase Nutritive Serisi, şampuan, saç kremi, saç maskesi, saç serumu ve durulanmayan krem gibi çeşitli ürünleri içerir. Bu ürünler, saç bakım rutininde adım adım kullanılarak en iyi sonuçları elde etmemizi sağlar.

1.Kérastase Nutritive Bain Satin Nemlendirici Şampuan

Kuru saçlar için nemlendirici şampuan arayışındaysan seni Nutritive Bain Satin ile tanıştırmak isteriz! Bu proteinli şampuanın nazik formülü, kuru saçı derinlemesine temizler ve saçın kalınlığını, parlaklığını geri kazandırırken nem tutma özelliğini geliştirir ve saçı yumuşatır. Beyaz kremsi, jel dokusu, saçı ağırlaştırmayan formülü ile son dönemdeki favori şampuanlarımızdan.

Nasıl Kullanılır: Banyoda nemli saçlara, nazikçe masaj yapılarak uygulanır. Ardından bol suyla durulanır.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Bain Satin Nemlendirici Şampuan 250 ml

2.Kérastase Nutritive Bain Satin Riche Yoğun Nemlendirici Şampuan

Çok kuru saçları, kuru, kaşıntılı saç derisini hedefleyen Nutritive Bain Satin Riche, yoğun beslenme ve güç sağlayan kuruluk önleyici polimerler içerir. Yüksek besleyici formülü saça nem sağlarken derinlemesine temizler.

Nasıl Kullanılır: Banyoda nemli saçlara, nazikçe masaj yapılarak uygulanır. Ardından bol suyla durulanır.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Bain Satin Riche Yoğun Nemlendirici Şampuan 250 ml

3.Kérastase Nutritive Lait Vital Kuru Saçlar için Saç Kremi

Serinin durulanan saç kremi Nutritive Lait Vital ise kuru saçlar neme doyuyor, kolayca taranabiliyor. İçeriğindeki besleyici lipitler ve vitaminler sayesinde saç tellerini yumuşacık yapıyor. Güçlü hafif formülü ile saç teline nüfuz eder ve nemi daha uzun süre tutmak için saç kütiküllerini mühürler.

Nasıl Kullanılır: Banyoda havluyla nemi alınmış saçların boy ve uç kısımlarına uygulanıyor. 2-3 dakika kadar saçta beklettikten sonra da durulanıyor.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Lait Vital Kuru Saçlar için Saç Kremi 150 ml

4.Kérastase Nutritive Masquintense Derin Besleme Sağlayan Saç Maskesi

Kuru saçlar için saç maskesi arayışında olanların favorisi olacak Nutritive Masquintense, çok kuru, ince ve orta kalınlıktaki saçları derinlemesine besler, güçlendirir. Bitkisel proteinler ve niasinamid ile formüle edilen saç maskesi ile saçlar çok daha bakımlı, canlı görünür.

Nasıl Kullanılır: Yıkanmış ve havluyla kurutulmuş saçın boy ve uçlarına masaj yaparak uygulanıyor. 3 ila 5 dakika beklettikten sonra saçlar durulanıyor.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Masquintense Derin Besleme Sağlayan Saç Maskesi 200 ml

  1. Kérastase Nutritive Masquintense Riche Derin Besleme Sağlayan Yoğun Saç Maskesi

Besleyici, zengin bakım sağlayan bu saç maskesi, çok kuru ve kalın telli saçları derinlemesine besler, güçlendirir. Saçları yoğun şekilde besleyerek saçın kolay taranmasını, elektriklenmelerin azalmasını, saçın satensi bir dokunuş kazanmasını sağlar.

Nasıl Kullanılır: Yıkanmış ve havluyla kurutulmuş saçın boy ve uçlarına masaj yaparak uygulanıyor. 3 ila 5 dakika beklettikten sonra saçlar durulanıyor.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Masquintense Riche Derin Besleme Sağlayan Yoğun Saç Maskesi 200 ml

6.Kerastase Nutritive Nectar Thermique Elektriklenme Önleyici Termik Saç Sütü

Serinin kalın telli saçlara uygun durulanmayan bakım kremi, kuru saçlardaki elektriklenmeyi kontrol altına alıyor, besliyor ve saçı ısıya karşı koruyor. Kuru saçlarında pürüzsüz bir görünüm isteyenler için ideal diyebiliriz.

Nasıl Kullanılır: Yıkanmış ve havluyla kurutulmuş saça, kısım kısım, az miktarda uygulanıyor. Ardından saç kurutma makinesiyle saçlar kurutuluyor.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Nectar Thermique Elektriklenme Önleyici Termik Saç Sütü 150 ml

7.Kérastase Nutritive Lotion Thermique Kolay Tarama Sağlayan Termik Losyon

Serinin ince ve orta telli saçlara uygun durulanmayan losyonu, kolay tarama ve ısı koruması özellikleri ile ön plana çıkıyor. Hafif kıvamdaki bu sprey losyon, saçı ağırlaştırmadan bakım yapıyor ve saçların çok daha yumuşak olmasına yardımcı oluyor.

Nasıl Kullanılır: Havluyla nemi alınmış saçlara, tutam tutam birkaç fıs yaparak uygulanıyor. Sonrasında da saçlar kendiliğinden kurumaya bırakılıyor ya da saç kurutma makinesiyle saçlar kurutuluyor.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Lotion Thermique Kolay Tarama Sağlayan Termik Losyon 150 ml

8.Kérastase Nutritive Nutri-Supplement Ultra-Mühürleyici Kırık Uç Serumu

Kırık saç uçlarına yoğun besleyici bir dokunuş yapmak isteyenlerin favorisi olacak ürünle karşındayız! Adından da anlaşıldığı üzere kırık ve kuru saç uçlarını mühürlemek için kuruluk önleyici polimerler içerir ve kırık uçların görünümünü önler.

Nasıl Kullanılır: Bakım serumundan 5 damlayı kırık saç uçlarına uygula. Ardından saçlarını dilediğin gibi şekillendir.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Nutri-Supplement Ultra-Mühürleyici Kırık Uç Serumu 50 ml

9.Kérastase Nutritive 8h Magic Night Yoğun Besleyici Gece Serumu

Cilt bakımında gece serumu olur da saç bakımında olmaz mı? Kuru saçların sen gece boyunca uyurken besine, neme doysun istersen Nutritive 8h Magic Night Yoğun Besleyici Gece Serumu tam sana göre diyebiliriz. Bu sihirli saç serumu sayesinde saçların sabah uyandığında çok daha bakımlı, canlı ve sağlıklı görünür.

Nasıl Kullanılır: Bir miktar serumu avucuna alıp avucunda ısıt. Ardından saçlarının uç ve boylarına yoğunlaşarak uygulayıp bu şekilde uyu. Sabah da durulamadan saçlarını istediğin gibi şekillendir.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive 8H Magic Night Yoğun Besleyici Gece Serumu 90 ml

10.Kérastase Nutritive Nutri-Supplement Scalp Besleyici Saç Derisi Serumu

Sadece saç tellerinde değil saç derisinde de kuruluk sorunu oluşabilir. Bu saç derisi serumu, içerdiği vitamin karışımı ve niasinamid ile kuru saç derisini nemlendirmeye, saç derisinin sağlıklı ve tazelenmiş olmasına yardımcı oluyor.

Nasıl Kullanılır: Saçın gürlüğüne, kalınlığına bağlı olarak 2 ila 4 doz serumu, her seferinde bir bölüm olmak üzere kuru veya havluyla kurutulmuş saç derisine uygulayabilirsin. Durulamaya gerek yoktur.

Bu Görüntü İçin Aşağıdaki Ürünleri Deneyebilirsin;

Nutritive Nutri-Supplement Scalp Besleyici Saç Derisi Serumu 90 ml

Kérastase Nutritive Serisi Yorumlarımız:

Kérastase Nutritive serisini kullandığımız süre boyunca kuru saçlarımızda önemli farklar hissettik. Nutritive serisi, saçlarımızı derinlemesine besledi, nemlendirdi ve daha güçlü hale getirdi. Ayrıca, saçlarımız daha parlak, canlı ve kolay şekillendirilebilir hale geldi. Serinin tüm ürünlerinin kokusu da oldukça hoş ve kalıcı. Kısacası, Kérastase Nutritive Serisi, kuru saçlara ihtiyaç duyduğu besini sağlayarak, gözle görülür sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Özellikle yenilenen formülü ile kuru saçlara yoğun bir bakım sunuyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir