Genel

Boyalı saç bakımı: Kerastase Chroma Absolu Serisi

Boyalı saçlara sahipsen, saç bakımı konusuna biraz daha özen göstermen gerektiğini fark etmiş olmalısın. Saça uygulanan boya gibi kimyasal işlemler, saç yüzeyinin yapısını değiştirebiliyor. Bunun sonucunda da saç eski parlaklığını kaybedebiliyor, elektriklenebiliyor ve onarılmaya ihtiyaç duyabiliyor. Bu noktada da devreye boyalı saçlar için şampuan ve diğer saç bakım ürünleri giriyor.

Boyalı saç bakımı için yepyeni bir bakış açısı getiren ve asitlerle saçın beslenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlayan Kerastase Chroma Absolu serisini seninle paylaşmaya geldik.

Kerastase Chroma Absolu Serisi

Boyalı saçlar için iki önemli istek var: Birincisi rengin uzun süre kalıcı olması, diğeri de saçın zarar görmeden sağlıklı görünmesi. Bu iki istediği bir araya getiren boyalı saç bakımlarını bulmak her zaman kolay olmayabiliyor.

Kerastase Chroma Absolu serisi, yeni bir iyileştirici bakım özelliğine sahip. Bunu yaparken de ultra bakım asitlerinden yararlanıyor. Saç boyası uygulandığında, saç yüzeyinde gözeneklenme, hassaslaşma, ve hasar meydana gelebiliyor. Bunların sonucu olarak da saç eski parlaklığını ve sağlıklı görünümünü yitirebiliyor, daha çok elektrikleniyor ve yıpranmış görünebiliyor. Bu yüzden boyalı saç bakımında onarıcı, yenileyici ve iyileştirici bakımlar kullanmak gerekiyor.

Şampuan, saç maskesi ve serumdan oluşan Kerastase Chroma Absolu serisinin özelliklerine bakacak olursak;

– Güçlü ultra bakım asitleri içeren bir formüle sahip: Tartarik asit, amino asit, laktik asit ve centella asiatica içeriyor.
– Saça derinlemesine nüfuz ederek saçın iç matriksini iyileştirip güçlendiriyor.
– Saç pullarını kapatarak, saç yüzeyini yenilemeye yardımcı oluyor.
– Saça bakım yaparak besliyor, kökünden onarılmasını ve yenilenmesini sağlıyor.
– Saçın elektriklenmesini azaltıyor.
– %92’ye kadar renk koruması sağlıyor.

Tartarik asit: Oksidatif stresi yok etmeye ve saçı dış hasarlara karşı korumaya yardımcı oluyor.

Amino asit: Saça nüfuz ederek içten dışa yenilemeye yardımcı oluyor.

Laktik asit: Elektriklenmeyi önlüyor, saçın parlaklığını artırıyor.

Centella Asiatica: İyileştirici özellikleri sayesinde saçın onarılmasında etkili oluyor.

Kerastase Chroma Absolu serisinin diğer bir sevdiğimiz özelliği ise mükemmel bir kokuya sahip olması. Fransız parfümcüler tarafından yaratılan bu özel koku, canlı kakule, neroli ve sıcak sandal ağacı notalarına sahip. Çok sofistike, akılda kalıcı ve imza niteliğindeki bu koku, resmen bir saç parfümü gibi. Bu da Kerastase Chroma Absolu saç bakımını kullanmayı bir keyif haline getiriyor. 72 saate kadar kalıcı etkisi ile saçların çok uzun süre mükemmel kokmasını sağlıyor.

Boyalı saç için şampuan: Kerastase Chroma Absolu Şampuan

Kerastase Chroma Absolu serisindeki Bain Riche Chroma Respect şampuan, laktik asit ve centella asiatica içeren formülü ile saçı beslerken, renk koruması da sağlıyor. Boya sonrası hassaslaşmış ve hasar görmüş saçları besleyen Kerastase şampuan, saçı güzel bir şekilde temizlerken aynı zamanda rengin solmasına ve akıp gitmesine engel oluyor.

Saç lifi yüzeyine anında yumuşaklık katarken, boya nedeniyle oluşan kabarmayı azaltıyor, saç yüzeyindeki gözenekleri azaltarak boyanın saçta daha uzun süre kalmasını sağlıyor. Kerastase Chroma Absolu Şampuan düzenli olarak kullanıldığında, 6 hafta sonra saç sağlıklı bir hale geliyor, renk yoğunluğu sağlıyor ve saçın daha ışıltılı bir renge sahip olmasını sağlıyor. Boyalı saç için iyi bir şampuan arıyorsan, mutlaka denemelisin.

Kerastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect Şampuan’a aşağıdan ulaşabilirsin.

Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect

Boyalı saç için maske: Kerastase Chroma Absolu Saç Maskesi

Boyalı saçlar için saç maskesi gerçekten bakımda büyük fark yaratıyor. Boya sonrası saç yüzeyinde oluşan gözenekler, hem rengin çabuk akmasına hem de saçın gücünü kaybetmesine neden olabiliyor.

Kerastase Chroma Absolu Saç Maskesi, saçlardaki gözenekleri doldurarak saçın daha sağlıklı, yumuşak ve parlak olmasını sağlıyor. Amino asit ve centella asiatica içeren formülü ile saçları içten güçlendirerek, saç renginin daha uzun süre kalmasını, saçın nemlenmesini ve ışıltılı olmasını sağlıyor. Bu saç maskesini, Chroma Absolu Şampuan’dan sonra saçlarının boy ve uçlarına uygulayıp, 5 dakika masaj yaptıktan sonra durulayabilirsin. Saçları sudaki kireçten koruma özelliği olduğunu da ekleyelim.

Kerastase Chroma Absolu Masque Chroma Filler Saç Maskesi’ne aşağıdan ulaşabilirsin.

Kérastase Chroma Absolu Masque Choma Filler

Boyalı saçlar için serum: Kerastase Chroma Absolu Serum

Boyalı saçların en büyük sorunlarından bir diğeri de saçın elektriklenmesi. Kerastase Chroma Absolu Serum, laktik asit ve centella asiatica içeren formülü ile boyalı saça bakım yaparken aynı zamanda birden fazla dış faktöre karşı da koruma sağlıyor. UV ışınları, nem, sıcaklık ve oksidatif strese karşı saçları koruyarak antioksidan etki gösteriyor.

Saç bakımının son adımında kullanabileceğin Kerastase Chroma Absolu Thermique Serum, saçları nemlendiriyor, gözenekleri azaltarak yumuşamasını sağlıyor. Havadaki su moleküllerine ve neme karşı koruma sağlayarak saçın boyama kaynaklı kabarmasının önüne geçiyor. Aynı zamanda 230 dereceye kadar ısı koruması da sağlayan bu süt formundaki saç serumu, boyalı saç bakımında mükemmel bir bitiş sağlıyor.

Kuaförde boyalı saç bakımı: Kerastase Chroma Absolu Fusio Dose

Saç boyama işlemi sonrası saçlarına kuaför bakımı yaptırmak istersen, Kerastase Chroma Absolu Fusio Dose ürünlerini kuaför salonunda uygulatabilirsin. Özellikle saçını boyattıktan sonra yoğun bir bakım yaptırarak saçlarının çok daha sağlıklı, parlak ve onarılmış olmasını sağlayabilirsin.

Kerastase Chroma Absolu Fusio Dose Yoğun Bakım Konsantresi, amino asit ve centella asiatica içeren konsantre formülü sayesinde, boya sonrası hasarı onarmayı sağlıyor. Saç liflerine derinlemesine bakım yapıyor, yumuşatıyor, ışıltısını ve parlaklığını artırıyor.

Kerastase Chroma Absolu Booster Bakımı ise, tartarik asit ve centella asiatica içeren formülü ile saç yüzeyini yenileyici özelliğe sahip. Saç boyası sonrası uygulandığında, saçtaki hasarı azaltıyor ve saç liflerini güçlendiriyor. Bu iki Kerastase boyalı saçlar için konsantre bakımı, kuaför salonlarında saç boyası sonrası veya iki boya randevusu arasında uygulatabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir