Genel

Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu

Dengesiz saç derisi demek, sık sık rahatsızlık ve kaşıntı hissi demek. Ayrıca saç derisi dengesiz olduğunda, saçların da sağlıklı, canlı ve güçlü olmasını beklemek neredeyse imkansız. Bu yüzden saç derisine bakım yapan serumların etkisi çok büyük. Bu yazımızda, saç derisindeki dengesizlikleri gideren, sakinleştiren ve canlandıran Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu’nu denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz.

Kerastase Potentialiste Saç Derisini Dengeleyici Serum

Tıpkı cildimizde olduğu gibi, saç derisinin de canlı ve yararlı bakterilerden oluşan bir mikrobiyomu bulunuyor. Bu mikrobiyom dengesizleştiğinde saç derisi bariyeri zayıflıyor, zarar görmeye başlıyor. Bunun sonucunda da saç derisinde rahatsızlık hissi, kaşıntı ve dengesizlikler oluşabiliyor. Bu durum saçlara cansızlık ve güçsüzlük olarak yansıyor. Bu yüzden saç derisinin dengeli olması sağlıklı saçlar için olmazsa olmazlardan.

Peki saç derisi mikrobiyomunun dengesini korumak için ne yapmak gerekiyor? Yararlı bakteriler içeren prebiyotikler, tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saç derisini dengelemeye ve korumaya yardımcı oluyor. Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu ise formülündeki prebiyotik Bifidus ve C vitamini ile saç derisini korumaya, yatıştırmaya, sakinleştirmeye, daha canlı ve güçlü olmasına yardımcı oluyor. Şimdi gel bu saç derisi serumuna daha yakından bakalım…

Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu’nun Özellikleri

Saç derisinden başlayan sağlıklı saçlar için, saç derisini ve dengesini koruyacak bir saç serumu kullanmanın çok büyük bir fark yaratacağına emin olmalısın. Saçlarımızın çok daha uzun süreli sağlıklı olması ve yenilenmesi için saç derisine bakım yapmanın önemi büyük. Bu yüzden Kerastase Potentialiste Saç Derisi Dengeleyici Serum’u görür görmez hemen denedik. Bu saç serumunun özellikleri ise şu şekilde:

– Formülünde %10 Bifidus prebiyotik ve %1 C vitamini içeriyor.

– Bifidus saç derisini koruyup canlandırırken, içerisindeki iyi bakterilerle saç derisini besliyor, mikrobiyomunu dengelemeye yardımcı oluyor.

– C vitamini ise antioksidan etkisi ile dış etkenlerin saç derisine olan zararlarını etkisiz hale getirip korumaya yardımcı oluyor. Oksidatif stresi azaltıyor.

– Daha ilk kullanımda serinletici etkisi ile saç derisini rahatlatıyor, sakinleştiriyor ve yatışmasına yardımcı oluyor.

– Saç derisi bariyerini koruyor ve güçlendiriyor.

– Rahatsızlık ve kaşınma hissini gidermeye yardımcı oluyor.

– Hızlı emilen, şeffaf jel-serum forma sahip. Saçta ağırlık ve yağlı bir his yaratmıyor.

– Uzun süre kalıcı, harika bir kokuya sahip.

– Pipet aplikatörü ile her seferinde bir doz uygulaması son derece pratik.

Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu’na aşağıdan ulaşabilirsin.

Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu

Kerastase Potentialiste Saç Derisi Dengeleyici Serum’un Etkisi

Dengesiz bir saç derisine sahipsen ve saçlarının sağlıklı olmadığını düşünüyorsan Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu senin için çok şeyi değiştirecek, buna emin olabilirsin. Bu saç derisi serumunu kullananların %98’i yatıştırıcı etki gördüğünü, %90’ı ise kaşınma hissinin azaldığını belirtmiş.*

Anında: Verdiği serinlik hissi sayesinde saç derisinde anında rahatlama görülüyor. Saç derisi daha yatışmış, konforlu ve dengeli görünüyor.

7 günde: Saç köklerinin sağlığı artıyor, nemli saç derisindeki köklere yapışmış kirlilikten koruyor ve saç derisinin sağlığı artıyor.

1 şişe sonunda: Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu tamamen bitirdiğinde ise saç derisinin dengelendiğini, daha uyumlu ve canlanmış olduğunu, saç güzelliğinin ön plana çıktığını görebilirsin.

Biz Potentialiste Serum’u denediğimizde, saç derisine verdiği anında ferahlık ve rahatlama hissini çok sevdik. Jel-serum dokuda olduğu için saça uygulaması son derece kolay ve saç diplerinde herhangi bir ağırlık ve yağlı bir his bırakmıyor. Bu serumu düzenli olarak kullandığımızda, saç derimizin çok daha dengeli ve yatışmış olduğunu gördük. Saçlarımızın kazandığı sağlıklı ve canlı görünüm de gerçekten fark edilir bir seviyeye ulaştı.

Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu Nasıl Uygulanır?

Sağlıklı ve dengelenmiş bir saç derisi için, Kerastase Potentialiste Serum’u günde 1 kere ıslak veya kuru saç diplerine uygulayabilirsin.

Saçlarını büyük parçalara ayırdıktan sonra, 3 doz halinde saç derine uygulayarak masaj yapmalısın. Serum pipetindeki çizgiye kadar olan kısım 1 dozu ifade ediyor. Serumu saç diplerine yedirdikten sonra durulamana gerek kalmadan bırakabilirsin. Bu serumun tüm Kerastase şampuanlarla birlikte kullanılabildiğini de ekleyelim. Kerastase Potentialiste Saç Derisi Serumu’na uzman Kerastase kuaförlerinden ulaşabilirsin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir