Genel

Kerastase Densifique Saç Yoğunlaştırıcı Serisini İnceliyoruz!

Bazıları saçtan yana çok şanslı oluyor; yani doğuştan dolgun, yoğun, gür saçlara sahip. Bazılarımızsa (mesela biz!) ince telli, zayıf, seyrek saçlara sahibiz… Neyse ki saçlarımızın daha dolgun ve yoğun olmasını sağlayan bir bakım varmış! Biz de bu öneriyi kuaförümüzden öğrendik ve hemen seni de bu bakımla tanıştırmak istedik!

Kérastase’ın saç yoğunlaştıran saç bakım serisi Densifique bugün mercek altında! 🙂

Kérastase Densifique serisi nedir?

Saçta zamanla oluşan hacim kaybıyla, incelmelerle beraber saç, eski gürlüğünü kaybediyor. Saçlarını topladığında atkuyruğun artık eskisi kadar hacimli görünmüyorsa, saçlarını kabartmak, yoğun görünmesini sağlamak için sürekli krepe yapıyorsan hatta saçının bazı yerlerinde hafif seyrelmeler oluştuysa saçlarında gürlük kaybı var demektir.

Densifique serisi, bu gürlük kaybını önlemek, saçlarının eskisi gibi hacimli görünmesini sağlamak için saça bakım yapıyor. Saçı diplerden itibaren destekleyerek, incelen saçların kalınlaşmasını, saç hacminin artmasını sağlıyor.

Kérastase Densifique serisinin faydaları nelerdir?

Saçlarımız doğal olarak ince telli bile olsa, doğru saç bakım ürünleri kullanarak saç yoğunluğunu arttırabiliriz. İşte Densifique serisi saçları daha dolgun, daha yoğun hale getiriyor. 1 aylık kullanımda saçlar daha kalın telli görünüyor, daha yoğun görünümlü oluyor.

3 ay boyunca düzenli kullanıldığında ise saçın hacmini önemli ölçüde arttırıp saçın daha güçlü ve esnek olmasına destek oluyor. İçerisinde Stemoxydinehyalüronik asit, kompleks glikan gibi saça etki eden maddeler bulunuyor.

Stemoxydine, kök hücrelerin birbirleriyle etkileşimine olanak sağlayan ve uyuyan saç köklerini uyandıran ideal ortamını taklit eder. Hyalüronik asit ise ağırlığının 1000 katına kadar nem tutabilen doğal tuzdur. Saçı nemlendirir, esneklik ve dolgunluk verir. Kompleks glikan ise saça yoğun görünümünü geri kazandırıyor.

Kérastase Densifique serisi kimler için uygun?

İnce telli ve seyrek saçlara uygundur. Aynı zamanda saçlarında yoğunluk, gürlük kaybı olan, saçları seyrelen, saçlarının eskisi gibi gür olmasını sağlar için uygun bir saç bakım serisidir.

Kérastase Densifique serisini tanıyalım!

Densifique serisinde birçok ürün bulunuyor. Ayrıca erkekler için de özel ürünler var; eminiz ki saç seyrelmesi, saçlarında yoğunluk kaybı yaşayan erkekler bu duruma çok sevinecekler! 🙂

Kérastase Densifique Bain Densité Şampuan

Kérastase şampuanlarından Densifique Bain Densité, saçların ağırlaşmasına neden olan, doğal hacmini engelleyen yabancı maddeleri saçtan nazikçe arındırıyor. Gürlüğünü kaybetmiş saçlara canlılığını, yoğunluğunu ve dayanıklılığını yeniden kazandıran yoğunlaştırıcı saç banyosu. Saçlar daha gür ve daha dolgun bir görünüm alır.

Kérastase Densifique Bain Densité Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Densifique Fondant Densité

Saç kremlerinin saçı incelttiğine, hacmini azalttığına dair bir düşünce var. Ancak saç inceldiyse ve gücünü kaybettiyse bunun bir nedeni de saçtaki nem eksikliğidir. Saç tipine uygun, saçı ağırlaştırmadan besleyen bir saç kremiyle saçların neme doyar ve ihtiyacı olan nemi aldığı için saç daha sağlıklı görünür. Densifique Fondant Densité de ince ve seyrekleşen saçlara özel bir saç kremi. Saçlara hacim ve esneklik katarak daha dolgun ve sağlıklı görünmelerini sağlıyor.

Kérastase Densifique Masque Densité

Eğer saçların kalın telliyse ve saçlarında buna rağmen gürlük kaybı, seyrelme varsa bu saç maskesini kullanmanı öneririz. Dipten uca daha kalın telli saçlar için sağlıklı bir görünüm, dolgunluk ve esneklik kazandırıyor. Banyoda havlu ile nemi alınmış saçlara uygulanıyor ve 5-10 dakika bekletildikten sonra durulanıyor.

Kérastase Cure Densifique Serum

Saç bakım serumları saça yoğunluk ve gürlük kazandırmak için ideal bakımlardan. Seyrek saç serumu Cure Densifique, saça yoğunluk ve dolgunluk veriyor. Daha sağlıklı ve güçlü görünen saçlar için foliküler aktiviteyi destekliyor. Uygularken, 3 ay boyunca her gün, sabah veya akşam, kuru veya havluyla kurutulmuş saça 1 ampul uygulanıyor. Saç derisine uygulandıktan sonra dağıtmak için parmak uçlarıyla saç derisine masaj yap ve uçlara doğru yay. İşte bu kadar! 🙂

Kérastase Densifique erkek serisi

Kérastase Densifique Bain Densité Homme

Bain Densité erkekler için gürlüğünü kaybetmiş saçlara özel günlük saç banyosudur. Saçların daha gür ve dolgun görünmesini sağlayan bu şampuan, kısa saçlara uygun son derece güçlü bir bakım sunuyor.

Kérastase Densifique Bain Densité Homme’yi aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Cure Densifique Homme

Cure Densité Homme saç bakım serumu, gözle görülür şekilde yoğunluğunu kaybetmiş saçlara sahip erkekler için bir saç serumudur. Dolgun ve sağlıklı bir görünüm sağlayan bu serum, saçlara eski gürlüğünü geri kazandırır.

Kérastase Densifique Baume Densité Homme

Erkekler için dolgun bir görünüm veren bu şekillendirici wax, esnek yapısı sayesinde kullanımı kolaydır ve saçın daha dolgun görünmesini sağlar. Ceviz büyüklüğünde wax’ı avuçlarına sürerek ısıt ve yıkanmış kuru saçlarına uygula. Mükemmel sonuç için, parmak uçlarınla iyice yayarak anında daha sık ve harika bir görünüm elde edebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir