Genel

Kérastase erkek şampuanlarından hangisi sana göre?

Uzman kuaförlerin önerdiği markalardan Kérastase’ın şampuanları her zaman favorilerimizden! Yoksa sen Kérastase erkek saç bakım ürünleri olduğunu bilmiyor muydun? Her ne kadar tüm ürünleri cinsiyete özgü olmasa da, erkeklerin bazı saç ihtiyaçları için özel şampuanları bulunuyor. Hemen bu ürünleri keşfetmek istersen seni yazımızın devamına alalım!

Gürlük kaybı yaşayan erkeklere için şampuan:

Erkeklerin en sık yaşadığı saç sorunlarından biri saçlarında gürlük, yoğunluk kaybı olması, gün geçtikçe saçlarının daha da fazla incelmesi. Saçının daha gür görünmesi için elinden gelen her şeyi yapıyorsan ama yine de saçların dolgun görünmüyorsa saç tipine uygun şampuan kullanmıyor olabilirsin.

Densifique Bain Densité Homme, Kérastase’ın en beğenilen saç yoğunlaştırıcı erkek şampuanlarından. Kerastase Densifique erkek şampuan kullananlar, bu şampuanın etkilerinden oldukça memnun! Eski gürlüğünü kaybetmiş saçlara özel, günlük kullanıma uygun bu şampuanın içerisinde saç köklerini besleyen Biotin ve saç derisini koruyan Taurine bulunuyor. Bizce mutlaka bir şans vermelisin!

Kérastase Densifique Bain Densité Homme şampuanı aşağıda bulabilirsin.

Kerastasé Densifique Homme – Bain Dénsite Homme – Saç Banyosu

Saç dökülmesi için şampuan:

Saç dökülmesi her erkek gibi senin de başlıca saç sorunlarından biriyse ve saç dökülmesi için şampuan arayışındaysan sana Kérastase Spécifique Bain Prévention öneririz. Bu saç dökülmesi önleyici şampuan, saç tellerinin üretimini destekliyor, saç tellerini kalınlaştırıyor ve anında hacim kazandırıyor.

Çevremizdeki erkeklerden de duyduğumuz kadarıyla, Kérastase’ın bu erkekler için saç dökülmesi şampuanını kullananlar, saçlarının eskiye göre daha az döküldüğünü söylüyorlar. Saç derisinde mikro dolaşımı harekete geçiriyor ve saç teli üretimini destekliyor. Ayrıca saç tellerinin de kalınlaşmasına destek oluyor. 

Kepek için şampuan:

Omuzlarına dökülen kepekler artık gittikçe sinirini bozmaya mı başladı? Merak etme yalnız değilsin! Kepek karşıtı şampuanlar arasından bizim favorilerimizden biri Kérastase Spécifique Bain Anti-Pelliculaire. Saç derisinin sağlıklı ve kepekten arınmış olmasını, saçlarda hafiflik hissedilmesini sağlıyor.

Kepekli saçlarda saç derisinin kirlerden arınması, kepek görünümünün azalması açısından oldukça önemlidir. Bu şampuan, hem saçı arındırıp kepeği gideriyor hem de saç derisine bakım yapıyor.

Saç derisinde kaşıntı, rahatsızlık hissi için şampuan:

Saç derisinde kızarıklık, kaşıntı, yanma ve sürekli rahatsızlık hissi, hayatımızın bir döneminde hepimizin karşılaşabildiği bir sorun. Saç derisi hassas olduğu için, bu hassasiyete uygun, saçlarını ve saç derini nazikçe temizleyebilecek şampuanlar kullanman gerekir.

Saç derisini yatıştırıp besleyen Kérastase Spécifique Bain Vital Dermo-Calm, içerisindeki Gliserin ile saç derisini nemlendirerek tahrişi yatıştırıyor. Özellikle kaşınma hissine etki ederek saç derisinin rahatlamasını, tazelenmesini sağlıyor.

Yağlı saç için şampuan:

Gün içerisinde bile çabucak yağlanan saçlara sahipsen, sebum üretimini düzenlemeye, dengelemeye destek olan şampuanları tercih etmeni öneririz. Tabii ki bu şampuanın saçlarını yağdan arındırması gerekiyor. Saç derisini temizlerken aşırı sebum üretimine engel olan Kérastase Spécifique Bain Divalent şampuanı deneyebilirsin.

Normalde kepek şampuanları saçların kurumasına neden olabiliyor. Ancak saçta doğal bir his bırakması için silikon içermeyen bu şampuan, saça yumuşaklığını ve parlaklığını geri kazandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir