Genel

Erkek Fresh Cut Saç Kesim Modelleri

Tarzını güncellemek ve trend bir görünüm mü elde etmek istiyorsun? O zaman stilini değiştirmeye günümüzün en trend erkek saç kesimini deneyerek başlayabilirsin: Fresh cut saç kesimi! Dinamik, modern ve son derece havalı bir görünüm için benzersiz bir erkek saç kesimi olan fresh cut modeliyle gireceğin her ortamda gözlerini saçlarına çevirebilirsin!

Fresh cut saç kesimi, özellikle son dönemlerde dünyaca ünlü erkekler de dahil olmak üzere pek çok beyin favorisi. Doğal katlardan oluşan ve zamansız bir görünüme sahip olan bu saç modelinin neredeyse her tarza hitap ettiğini söylemek mümkün. Urban stilini devam ettirmek, casual görünümünü tamamlamak, hatta özel bir davette takım elbisenin üzerine şık bir saç modeli tercih etmek için erkek fresh cut saç kesimine sen de bir şans verebilirsin. Hadi, fresh cut saç kesimi ne demek ve erkek fresh cut saç nasıl yapılır yakından bakalım!

Fresh Cut Saç Kesimi Nedir?

Fresh cut saç kesimi, yumuşak geçişlere ve doğal dalgalara sahip bir saç kesimi. Özellikle erkeklerin tercih ettiği bu saç modeli, kısa ve orta uzunluktaki saçlara rahatlıkla uygulanabiliyor. Bununla birlikte kıvırcık, dalgalı ve düz saç tipi fark etmeksizin tüm saç tipleri bu saç modelini tercih edebiliyor.

Dalgalı görünümü sayesinde saçları çok daha gür ve hareketli gösteren fresh cut doğal katlı erkek saç kesimi, özellikle de seyrek saçlara sahip erkeklerin kurtarıcısı. Günümüzün en trend erkek katlı saç modellerinden biri olan fresh cut saç kesiminin her yaştan erkeğe fazlasıyla yakıştığını ifade edebiliriz.

Fresh Cut Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Fresh cut saç kesimi, saçın üstlerinden başlayarak enseye ve boyun bölgesine doğru yumuşak katlar halinde kesilmesiyle yapılıyor. Üst taraflarda çok daha yoğun olan saç, aşağıya yaklaştıkça azalıyor ve neredeyse saçın kısalığı üç numaraya kadar düşüyor. Dolayısıyla bu saçı keserken üst bölgelere makasla şekil verilmesi ve kafanın alt kısımlarına doğru makineyle kısaltma yapılması çok daha doğru oluyor.

Bu saç kesimi yapılırken, başın tepe noktasında kalan saçlara bolca kat verilerek hacimli bir görünüm kazandırılması ise önemli bir detay. Ayrıca genel anlamda saç geçişlerinin oldukça yumuşak ve belirsiz olması gerekiyor.

Fresh Cut Saç Kesiminin Bakımı ve Şekillendirmesi Nasıl Olmalı?

Fresh cut saç kesimini yapmaya karar verdiysen sana güzel bir haberimiz var! Artık saçlarını şekillendirmek için bolca zaman ayırmana gerek yok. Fresh cut saç kesimine şekil vermek tahmin ettiğinden çok daha kolay. Eğer erkek fresh cut kısa saç kesimini tercih edeceksen saçlarının çok daha yumuşak olması ve canlı görünmesi için erkek saç bakım kremlerinden yardım alabilirsin.

Kısa fresh cut kesim yerine daha uzun dalgalı kesim kullanmak istiyorsan saç tipine göre erkek saç şekillendirme ürünlerinden yardım alabilirsin. Bu aşamada kıvırcık saçlara sahipsen kıvırcık fresh cut için bukle belirginleştirici kremleri kullanmanı tavsiye edebiliriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir