Genel

Saç ve saç derisi görünümünü yenileyen  Kerastase Chronologiste!

Son dönemde herkesin konuştuğu, hatta ünlülerin de saç bakım sırrı olarak bilinen Kérastase Chronologiste serisini yakın markaja aldık! Bu özel bakım serisine yeni ürünler eklendiğini de duyunca tabii ki hemen denemek istedik ve deneyimlerimizi de Saç Sırları.com takipçileriyle paylaşmak istedik. Saç ve saç derisi görünümünü yenileyici bu bakım hakkında her şeyi öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Kérastase Chronologiste serisi nedir?

Zamanla ve dış etkenler nedeniyle saçlarımız değişime uğrar. Saç derimizde;

-Saç diplerinde kuruluk,

-Hassasiyet,

-Yoğunluk kaybı başlar.

Saç tellerimizde ise;

-Mat görünüm,

-Kırılmaya eğilim,

-İncelme görülür.

İşte tüm bunlar, yenilenmeye ihtiyaç duyan saçlarda görülen belirtilerdir. Bu 6 belirtiye engel olmak, saç yenilenmesini sağlamak için de Kerastase siyah bakım ya da havyarlı saç bakımı olarak da bilinen Chronologiste serisine saçlarımızı emanet ediyoruz! Bu özel bakımın, uzman kuaför salonlarında uygulanan ritüeli ve evde bakıma devam edebildiğimiz harika ürünleri bulunuyor. Denediğimiz andan itibaren saçlarımızın yenilendiğini hissedebiliyoruz, aynı zamanda duyusal lüksü bu bakımla deneyimleyebiliyoruz… Harika değil mi? 🙂

Kérastase Chronologiste serisinin içeriğinde neler bulunuyor?

Yenilenen Kérastase Chronologiste serisinin içerisinde Hyalüronik Asit, E vitamini ve Abyssine bulunuyor. Hyalüronik asit, saç ve saç derisini yoğun bir şekilde besliyor ve nemlendiriyor. Doğal bir antioksidan olan E vitamini, UV ışınlarına, kirliliğe, serbest radikallere karşı koruma sağlıyor, kan dolaşımını ve saç derisinin esnekliğini iyileştiriyor. İyileştirici bir molekül olan Abyssine ise hücrelerin dayanıklılığını arttırarak saçları canlandırıyor, saçtaki hasarları onarıyor.

Kérastase Chronologiste’in saça faydaları nelerdir?

  • Saç ve saç derisinin yenilenmesine destek oluyor,
  • Saçları yoğun şekilde besliyor,
  • Anında, uzun süreli nemlendirme sağlıyor,
  • Neme karşı saçları koruyor, kabarmasına engel oluyor,
  • Saçın daha canlı ve parlak görünmesine destek oluyor,
  • Saçları güçlendiriyor,
  • Saçtaki kir, yağ derinlemesine temizleniyor,
  • Isıya, kirliliğe karşı saçlar koruma altına alınıyor.

Kérastase Chronologiste kimler için uygundur?

Bizce saçlarının derinlemesine bakımla yenilenmesini isteyen, daha canlı, yenilenmiş saç görünümü isteyen ve eşsiz duyularla unutulmaz, lüks bir bakım deneyimi yaşamak isteyen herkes Kérastase Chronologiste serisini denemeli! 🙂

Kérastase Chronologiste nasıl uygulanır?

İlk adım: Kérastase Chronologiste Pré-Cleanse Régénérant

Saç ve saç derisi görünümünü yenileyen, siyah jel yapıdaki bu ön bakım, saçları yıkamadan önce detoks etkisi sağlıyor. Saç derisini ve saç köklerini derinlemesine temizliyor, pul pul olmuş saç derisinden ölü saç derisi hücrelerini arındırıyor. Saçı yıkamadan önce, ıslak saç derisine, nazikçe masaj yaparak uygulanıyor. Durulandıktan sonra da şampuan adımına geçiliyor.

İkinci adım: Kérastase Chronologiste Bain Régénérant

Bu canlandırıcı saç banyosu, saç derisinden ve saç tellerinden kirleri nazikçe temizliyor, içeriğindeki Hyalüronik Asit ile saçları nemlendiriyor ve dolgunlaştırıyor. Saçın parlaklığını yeniden kazanmasına destek oluyor. Islak saçlara, nazikçe masaj yaparak uygulanıyor ve ardından durulanıyor.

Üçüncü adım: Kérastase Chronologiste Masque Intense Régénérant

Yoğun, parlak krem yapıdaki bu saç maskesi, saça uzun süreli nemlendirme ve parlaklık kazandırıyor. Saçlarımız bu maske ile yumuşacık oldu diyebiliriz! 🙂 Saçımızı şampuanladıktan sonra kökten uca tüm saçımıza uyguluyoruz ve 5 dakika bekledikten sonra duruluyoruz.

Dördüncü adım: Kérastase Chronologiste Serum Universel

Dönüştürücü etkilere sahip, gizemli siyah havyar incileri içeren bu serum, güçlü canlandırma etkisiyle saçı yoğun şekilde nemlendiriyor. Saçları kökten uca yeniliyor, saç derisi ve saçları onararak daha parlak, canlı bir görünüm kazandırıyor, 96 saate kadar saçı elektriklenmeye karşı koruyor*.

Saçlarımız ıslakken de kuruyken de uygulayabiliyoruz. Saç derimize ve saçlarımıza 2-3 pompa ürünü nazikçe uyguluyoruz. Hatta yatmadan önce uygulayıp gece bakım serumu gibi de kullanıyoruz.

Beşinci adım: Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant

Tabii ki bakım yalnızca banyoda değil, banyo sonrasında da devam ediyor! Banyo sonrasında serinin durulanmayan bakımlarıyla saçlarımıza bakım yapıyoruz. Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant, saç tellerimizi fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl uygulamalara karşı koruma altına alıyor. 230 dereceye kadar ısı koruması sağlıyor. Aynı zamanda saç tellerindeki kütikülleri onarıyor. Nemli saçlarımızın uç ve boylarına yoğunlaşarak uyguluyoruz, ardından saçlarımızı dilediğimiz gibi kurutup şekillendirebiliyoruz.

Altıncı adım: Kérastase Chronologiste Huile De Parfum

Gerçekten de adı üstünde, parfüm gibi bir saç yağı! 🙂 Ünlü parfümörlerden Alberto Morillas tarafından tasarlanan harika kokusu saçta da oldukça kalıcı. Saçlarımızı koklamaya doyamadık diyebiliriz! 1-2 pompa yağı kuru saçlarımızın uç ve boylarına uyguluyoruz, saçlarımızın sağlıkla parlamasını sağlıyoruz.

Kérastase Chronologiste yorumlarımız:

Öncelikle tüm serinin, saçlarımıza gerçek lüks bakım deneyimini yaşattığını söylemek isteriz. Her bir ürünün dokusu, yapısı, saçlarımıza etkisi o kadar güzel ki, bu eşsiz deneyime mutlaka bir şans vermeni öneririz.

Saçlarımıza bakım yapmasının, beslemesinin yanında bir noktayı daha vurgulamak istiyoruz; Kérastase Chronologiste serisi tam anlamıyla muh-te-şem kokuyor! 🙂 Gerçekten de duyulara hitap eden, harika bir kokusu var. İçerisinde İran Limonu, gül çayı, misk gibi notalar bulunuyor ve biz bu harika kokuyu çok sevdik!

Tabii ki muhteşem kokusu bir yana, saçlarımız bu bakım serisini kullandığımız günden beri daha canlı, daha parlak görünüyor. Özellikle saç tellerimiz kökten uca yenilendiği için daha dolgun ve canlı bir görünüme sahip oldu. Hatta saçlarımızın ışıltısı çevremizdekilerin de dikkatini çekti ve herkes kullandığımız ürünleri sorar oldu! 🙂 Sen de Kérastase Chronologiste saç bakım serisini kullandıktan sonra farkı hemen görebilirsin!

*Thermique Régénérant uygulamasından sonra Instrumental Test

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir