Soprano ICE
Ağrısız, Hızlı, Etkili

Soprano ICE ülkemizde Buz Lazer™ adı ile lanse edilmiştir. Buz Lazer™ 810 nm Diode dalga boyuna sahip FDA onaylı lazer epilasyon sistemidir. Tüm cilt ve kıl tiplerinde yılın her mevsiminde lazer epilasyon yapılabilmesini sağlayan yenilikçi ve patentli teknolojilere sahiptir. Hakkındaki klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmıştır.

– Ağrısız
– Yan etkisiz
– Hızlı
– Konforlu
– Etkili

Buz Lazer™ epilasyon yöntemi, bronz ten dahil tüm cilt tiplerine ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerine çözüm sunmak için geliştirilmiştir. Ütüleme epilasyon tekniğinin yaratıcısı Alma Lasers bu eşsiz özelliğini Buz Lazer™ sisteminde de kullanmaktadır.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer; Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını kapsayan patentli bir markadır. Soprano Ice sadece Diyot dalga boyuna sahipken, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG lazer dalga boylarını tek bir başlıkta birleştirmiştir. 3 dalga boyunun aynı sistemde olmasının avantajı ile tüm kıl tiplerinde etkili ve tüm cilt tiplerinde güvenli lazer epilasyon sunar.

Buz Lazer ailesini oluşturan cihazlar, SHR Uygulama Metodunun mucidi Alma Lasers firması tarafından uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. SHR Uygulama Metodu (ülkemizde bilinen adıyla ütüleme lazer epilasyon) kıl köklerini kademeli olarak ısıtarak lazer epilasyon ağrısını minimuma indiren patentli bir teknolojidir. Patentli soğutma teknolojisi (ICE™ teknolojisi) de cildi koruyarak lazer epilasyon ağrısını azaltan bir diğer önemli teknolojidir. Ülkemizde Buz Lazer™ adı altında lanse edilen Soprano serisi cihazlar, tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonu için FDA onayına sahip lazer sistemleridir.

Soprano ICE, Soprano ICE Platinum ve Soprano Titanium cihazları tıbbi cihaz kategorisindedir ve Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlıdır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz Lazer, kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli SHR uygulama metodunda kıl kökleri kademeli olarak ısıtılır.