Cilt Bakımı

Yaşlanmayı durdurmak ve pürüssüz bir cilde sahip olmak hemen hemen herkesin koşulsuz en büyük hayalidir. Yaşlanmayı durdurmak tıbben mümkün olmasada düzenli aralıklarla cilde medikal cilt bakımı yaptırmak görsel ve estetik açısından olduğu kadar, sağlık açısından da oldukça önemlidir. 


İlerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık, ve çeşitli deformasyonların ana nedenleri genelde UV ışınları, sigara, alkol, stres, yanlış beslenme ve serbest radikallerdir. 
Her cildin yapıyı aynı olmadıgı için ihtiyaçları da aynı değildir.Bu sebeple öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine göre bakım yada tedavi belirlenir. Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar sunulmalıdır.


Medikal cilt bakımları;
Cildin yağ ve nem dengesinin düzenlenmesinde,
Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinde,
Yüzeysel akne ve sivilce problemlerinin giderilmesinde,
Kalıtsal olarak ciltte meydana gelen bozuklukların düzeltilmesinde,
Çil ve lekelerde,
Ciltte meydana gelen çatlaklarda,
Elastikiyet kayıplarında,
Hamilelerde veya doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda ortaya çıkan *melasma görülen bölgelerde kullanılır.

*Melasma, hormonların aşırı uyarılması ile ortaya çıkan hormonal bir hiperpigmentasyon çeşididir. Genellikle hamilelerde (bu yüzden hamilelik maskesi olarak da bilinir), doğum kontrol hapı kullananlarda veya kozmetikler ve ilaçlarda sebep olabilir. Melasmanın sık görüldüğü bölgeler; çene, dudak üstü, burun, yanaklar ve alında olmak üzere yüzün orta bölümünü kaplar. Yanaklar, burun ve çene kemiği üzerinde daha az bulunur.