Makyaj - Kalıcı Makyaj

SALON VEYSEL DE MAKYAJ YAPTIRMAK BİR AYRICALIKTIR! 

Salon Veysel' in makyaj konusunda büyülü fırçalarıyla güzelliğinizi keşfedin. Yüz, göz ve saç renginize-saç şeklinize uyumlu makyajı, tarzınız ve trendleri göz önünde bulundurarak uygulayan make-up artist kendinizi mükemmel hissetmenizi sağlıyor… 


Kalıcı Makyaj (Micro Picmentation) 

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Micro Picmentation’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez.Tamamiyle organik ve doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir, Dövme ve kalıcı makyaj arasında hem teknik hemde malzeme farkı vardır. Kalıcı makyaj işlemi sayesinde kaşlarınız doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Micro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, kalıcı kaş makyajı, kalıcı kaş kontürü, vs. gibi değişik isimlerle anılır. Uluslar arası adı ise ‘’Semi permanent make up’’  yani yarı kalıcıdır. Çünkü kalıcı makyajın cilt yüzeyinde kalıcılığı kullanılan boya, teknik ve cilt yapısına  göre 2 - 3 sene arasıdır.

Çoğunlukla kalıcı kaş çalışması yaparken kıl tekniği ile yapıyoruz. Uygulama duruma göre farklılık arz edebiliyor.Bazı kaşlarda tüm teknikleri uyguladığımızda olabiliyor.Mühim olan doğal görüntüyü yakalamak. Tüm teknikler başarılı bir şekilde aynı kişide de uygulanabilir. Hem kıl tekniği hemde micro point aynı anda uygulanabilir. Kıl tekniği ile doğal kıl görünrüsü verilmeye çalışılır. Profesyonel bir kalıcı makyaj kıl tekniği ile yapılan kaş kontüründe neredeyse gerçek kaşınızla ayırt edilemez.

Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Mikro Pigmentasyon 2-3 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz, hafif belli belirsiz kalabilir. Kullanılan boyalar organik olduğundan insan sağılığı için herhangi bir tehdit söz konusu değildir.

Uygulama Sonrası Renk Kaybının Nedenleri ?

1) Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur.Uzman kişinin önerdiği krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Kabukları erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltırsınız.

2) Skatrizasyona (cildin kendini yenileme özelliği) her cilt yapısı farklıdır.Ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir. Bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır ve kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olur.

3) Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar Kalıcı makyaj yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir. Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır. Güneşlenmeden önce yüksek faktörlü bir krem ile önlem alınmalıdır.

4) Pigmentlerin Korneum tabakasına uygulamanın doğru yapılmamasından kaynaklanır. Kalıcı makyaj uygulamasının belli standartları vardır. Kalıcı makyajı yapan kişini Uzman ve en az 5 yıllık deneyimi olması, tecrübeli olması gerekir.