Kaş ve Kirpik

İpek Kirpik

İpek kirpik ekleme uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıraran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki  gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Kişinin göz yapısına göre ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Yaklaşık 1-1.5 saat süren uygulamanın sonucunda anlamlı bakışlar ortaya çıkar.

Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde hergün 1er 2şer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir. Aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak alanı eksiltmemiş oluruz.

Uygulama kirpiğin ucuna ekildiğinden kirpik dipleri hava alır. Kirpikler ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi olmaz. Ayrıca özel medikal yapıştırıcısı kullanıldığından  hipo-allerjiktir, göze hiçbir yan etkisi bulunmaz ve hassas göz çevresine dahi güvenle uygulanmaktadır.
İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığından gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikleriniz oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur. Üstelik, banyo yaptığınızda veya makyajınızı temizlediğinizde  ipek kirpikleriniz zarar görmez, dökülmezler.

Uygulama doğru yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilmektedir. Ancak, bu süre içinde gözün elle ovuşturulması veya doğal nedenlerle gerçek kirpik veya ipek kirpik dökülebileceğinden, takma ipek kirpik uygulamasının belirli aralıklarda bakımının yapılması gerekmektedir.
Güzellik kavramının yeni trendlerinden ipek kirpik ekleme uygulaması her şeyden önce sizi makyaj zahmetinden kurtaracak, rimel kullanmanıza gerek kalmayacaktır, çünkü rimelsiz bile ipek kirpikler çok güzel görünmektedir!

Kaş ve Kirpik Boyama

Kaş ve kirpik, yüzün güzellik unsurlarıdır. Açık renkli kirpikler ve kaşlar  ifadeyi daha netleştirmek ve belirginleştirmek amacıyla boyanır. Saçınız ve teninizin rengine göre ayarlanabilen boyalar kök ve bitki boyası olup kesinlikle kimyasal madde, koku ve katkı maddeleri içermez.

işlem süresi 15 dakikadır. Kalıcı makyajı tercih etmeyenlerde, kalıcı makyaja kendini hazırlamak isteyenlerde hatta alerjik ciltlerde dahi rahatlıkla uygulanabilmesinden ötürü çok tercih edilmektedir. Waterproof olup kullanım süresi ortalama 30 ila 40 gün arasında değişmektedir.Renk skalası geniş olup her renk kaş ve kirpiğe uygulanabilir. Göze ve kaşa bir zararı olmayan bu boya dökme yapmadığı gibi içerdiği maddelerle kirpiklerinizi korur ve güçlendirir.

Kirpik Perma

Özellikle kirpiği düz olup ta her gün mekanik şekillendiricilerle şekillendirmeye vakti olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Bu işlemde düz olan kirpikler kıvrıldığı için gür ve estetik görünüme kavuşur. Kirpiklerin kıvrılması ile birlikte uzun görünümü elde edilir. Ayrıca suya dayanıklılığı sayesinde her dönem duş sonrası ve yaz döneminde havuz ve denizde etkinliğini sürdürür. Kirpik ne kadar uzun olursa olsun düzse uzunluğu görünmez . Perma ile kıvrıldığında boyları uzun havasını alır. Sizi göz alıcı kirpiklere kavuşturacak bu yöntemin işlem süresi  yaklaşık 40-50 dakikadır. İşlem esnasında herhangi bir acı mevcut değildir. Kirpik perması yapılacak kirpiklerin en az on gün öncesinden kirpik kıvırma aletiyle kırılmaması gerekir. Kirpik perması kullanım süresi 1-1,5 ay arası değişmektedir.. Ancak sert ve inatçı kirpiklerde ilk uygulama daha kısa süre dayanabilir, ikinci uygulamadan sonra kalıcılık artar.