Epilasyon

Epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur.her cilt rengine ve kıl yapısına uygun,kişiye özel uygulamalarile mükemmel sonuç elde etmek artık mümkün.son sistem soğutma teknolojilerine sahip yeni trend epilasyon yöntemi olan sogutma epilasyon sistemi ile neredeyse ‘0’ ağrısız ve acısız uygulamalar ile epilasyon keyfini sınırsızca yaiayabilir ve kısa sğre içinde ipeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.via plıs güzellik ve yaşam merkezi uzman kadrosu ile sınırsız kesin hijyen anlayışı size verdiği değeri ilk tanıştıgınız anda hissettirir.

EPİLASYON NEDİR

Epilasyon; cilt ve tüye, miktarı ve yoğunluğu, cilt ve tüy yapısına göre ayarlanabilir ışınlar göndererek bu ışın ve ısının zamanla kıl köklerini tahrip etmesi böylelikle istenmeyen tüylerden kalıcı, hızlı, güvenli bir şekilde kurtulma yöntemidir.

EPİLASYON SÜRECİ NE KADAR SÜRER

Epilasyon seansları kişinin tüy, cilt ve hormon yapısına bağlı olarak değişen seans sayılarından ve uygulama yapılacak bölgedeki tüy yoğunluğu, cilt ve tüy direncine bağlı olarak değişen sürelerden oluşur. Modern cihazlarla bu süreler oldukça kısalmış ve hızlanmış, beyaz-hassas tenden, esmer tene kadar tüm vücut bölgelerini içerebilecek şekilde uygulama alanı gelişmiştir.

EPİLASYONDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Uygulamaları izleyen 15 gün boyunca güneşten korunmak, uygulama yapılan bölgelerde sıcak temas ve tahrip edici işlemlerden uzak durmak, tedavi boyunca tüyleri kökten almadan kısaltıcı işlemler uygulamak gerekir.

EPİLASYONUN YAN ETKİSİ VE ACISI VAR MIDIR

Epilasyonun bildirilmiş hiç bir yan etkisi yoktur. Günümüzde modern epilasyon sağlayan cihazlarla canınız yanmaz. Epilasyon sırasında sadece çok küçük ve geçici bir ısınma hissi, kızarıklık, lastik çarpması benzeri bir his hissedersiniz.

EPİLASYON HERKESE UYGULANIR MI

Epilasyon tedavisine engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunu taşımayan hormon yapısı düzene girmiş bay bayan herkese epilasyon uygulanabilir.

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli Epilasyon Yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir.İnce,sarı ve beyaz kıllarda etkilidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir